ČR > Zlínský kraj > okres Zlín > Zlín > Čištění koberců a sedaček

Jak na levné a pořádné vyčištění koberců nebo sedaček ve Zlíně

Možnosti na výběr

V zásadě ať už jste ze Zlína nebo odjinud, máte na výběr dvě možnosti. Nechat si vše vyčistit specializovanou firmou, nebo si přístroj pronajmout a provést vše svépomocí.

Pokud preferujete pohodlí, zavoláte firmu. Pokud Vám jde hlavně o cenu a výsledek, přístroj si pronajmete.

Firmou vs. svépomocí

Myslíte si, jak můžu očekávat lepší výsledek při čištění svépomocí? Nejsou snad profesionálové, kteří se touto službou zabývají mnoho let daleko zkušenější a způsobilejší ?

Jenže čištění koberců ani sedaček není vůbec žádná věda, zvládne to úplně každý. O výsledku nerozhodují roky zkušeností. 90% výsledku stojí na svědomitosti. A tu si koupit nelze. Můžete narazit na lepší i horší firmu. Když ale máte vše ve vlastních rukou, spálit se nemůžete. Vám totiž o nic jiného než o výsledek nejde. Bonus svědomité práce náhle šplhá do závratné výšky, kam žádná firma zkrátka nemůže dosáhnout.

Ekonomika provozu (nejen každé zlínské) čistící firmy je neúprosná. Zde je denní rozvrh zakázek, zde jsou dojezdové časy. Že tato sedačka potřebuje drbat o půl hodinu déle? Nebo tady ten koberec, možná na pohled už čistý, ale stále tolik plný špíny, že i po další hodině čištění zbarvuje vodu do tónů kapučína? No jo, to by ale trvalo moc dlouho a další klienti taky musí do práce, pro děti do školky a takové zpoždění si nemůžeme dovolit… Taky cena by byla dvoj jestli ne trojnásobná…

Firmám to nelze vyčítat. To je realita. Takže se spokojíte s kompromisem. Nebo ne?

Pokud jde o výsledek...

Pokud Vám skutečně jde o čistou domácnost, lepší řešení než si stroj půjčit, nenajdete. Seženete jej v půjčovně čističů koberců ve Zlíně na ulici 2.května, kde k němu dostanete i saponáty zdarma.

Najednou máte celých 24 hodin, abyste si práci dobře naplánovali, provedli a na konci bylo vše jak z alabastru. Půjčte si jej na víkend a vyčistíte nejen byt, ale i chalupu a interiér auta. A ještě se můžete podělit o cenu se sousedkou nebo sousedem.

Cena klesá až na zlomek

Za jednu pevnou cenu vyčistíte kolik zařízení chcete. Neplatíte od metru ani od hodiny. Práce, která by stála 800 Kč, vyjde na cenu půjčovného. Práce která by stála 1600 Kč vyjde stejně tak. Čím více věcí vyčistíte, tím více ušetříte. Můžete se pustit do čištění koberců, sedací soupravy, křesel, matrací, židlí, rohoží, autosedadel i autosedačky.

Kdo mně naučí s tepovačem zacházet?

Je to opravdu snadné. Ve výše odkazované půjčovně Vám ale k tepovači dodají také návod ve formě krátkého instruktážního videa, kde je vše předvedeno v praktických ukázkách. Nemůžete se splést.